Церква Святого Георгія

Церква Святого Георгія

Про нас

  • Львів, вул. Короленка, 3
Після закриття Австрією 1785 року монастиря Скиту Манявського група православних віруючих Галичини — вихідців з Балкан, Молдавії, Росії, звернулася до австрійського цісаря з проханням надати їм право на створення власної релігійної громади і побудови православного храму. Згода була одержана, запросили православного дяка і священника з Буковини, найняли у Львові будинок, в якому і стали відправляти Богослужіння церковнослов’янською, грецькою і молдавською мовами.
 
Громада згодом була віднесена до Буковинського православного фонду, який покривав витрати парафії. У 1865 році вперше у Львові православна громада організувала панахиду по Т. Шевченку, у четверту річницю його смерті. У 1897 році було створено комітет побудови храму, до складу комітету увійшов також Михайло Грушевський.
 
У вересні 1897 року закладено наріжний камінь під церкву і розпочато будівництво. Стіни церкви викладені сеціально випаленою червоною цеглою і тесаним каменем. Храм було освячено 14 жовтня 1901 року. Від Першої світової війни у православній громаді стали переважати українці. Їх відсоток особливо збільшився у 20-30 роках за рахунок емігранців з Наддніпрянської України.
 
З вересня 1937 року Богослужіння у храмі два рази на місяць провадилось українською мовою. Після 1939 року храм Святого Георгія увійшов до юрисдикції Московського Патріархату РПЦ. Цій юрисдикції храм підлягає і сьогодні.